Adoptuj

Odmień kocie życie

Przygarnij bezdomniaka!

Nasi podopieczni szukają kochających domów. Wciąż działamy, aby znaleźć im najlepszych opiekunów.

Kliknij w przycisk pod opisem wybranego zwierzaka, a zostaniesz przeniesiony na stronę kociaka, gdzie możesz dowiedzieć się więcej i wypełnić formularz adopcyjny. Liczymy na Ciebie!

Koty czekające na dom

Harald

ok. 1 rok

Ragnar

ok. 1 rok

Thelma

ok. 8 miesięcy

Louise

ok. 8 miesięcy

Śpioszek

ok. 2 lata

Flora

ok. 9 lat

Karmel

ok. 1,5 roku

Adoptowany wirtualnie

Wirtualny opiekun: Jakub
Dziękujemy!

Mokka

ok. 1,5 roku

Zorro

ok. 9 miesięcy

Tornado

ok. 9 miesięcy

Beza

ok. 4 lata

Łapek

ok. 1,5 roku

Karbon

ok. 4 lata

Tofik

6 lat

Adoptowany wirtualnie

Wirtualny opiekun: Maciek
Dziękujemy!

Proces adopcyjny

Formularz adopcyjny

Po wybraniu swojego upatrzonego kota, przejdź na stronę Adopciaki.pl, aby wypełnić formularz adopcyjny. Pomaga on nam ocenić, czy masz warunki i wiedzę, by zająć się jednym z naszych podopiecznych - wielu z nich wymaga szczególnej opieki.

Wizyta domowa

Przed adopcją spotkamy się na chwilę w Twoim domu. Sprawdzimy, czy odpowiednie zabezpieczenia, jak osiatkowany balkon czy kratki ochronne przy oknach są zamontowane. Odpowiemy też na wszelkie Twoje pytania i rozwiejemy wątpliwości.

Przeprowadzka!

Po pozytywnym zakończeniu procesu przedadopcyjnego, nadchodzi najbardziej wyczekiwany moment - Ty i Twój kot zaczynacie wspólne życie w Twoim domu. Ale bez obaw, nie zostaniecie ze wszystkim sami - śmiało zgłaszaj się do nas z wszelkimi pytaniami. Będzie nam też bardzo miło, jeśli od czasu do czasu dasz nam znać, jak kot czuje się w swoim stałym domu.

Często zadawane pytania

Zastanawiasz się nad adopcją? Tu znajdziesz najważniejsze wskazówki.

Nasi podopieczni potrzebują szczególnej opieki. Dlatego szukamy dla nich domów niewychodzących. Okna i balkon muszą być zabezpieczone siatką. Nie każdy podopieczny będzie dobrze się czuł w domu z dziećmi lub z innymi zwierzętami, a niektóre koty moga potrzebować specjalnej diety lub opieki zdrowotnej – przeczytaj uważnie opis adopciaka, zanim wypełnisz formularz.

Przed przyjazdem zwierzęcia, zapewnij mu niezbędną wyprawkę – kuwetę ze żwirkiem, miskę na karmę, miskę na wodę, dobrej jakości pożywienie (możemy doradzić w razie wątpliwości), drapak i kilka zabawek.

Każdy podopieczny adaptuje się inaczej. Niektórzy potrzebują więcej czasu, by przyzwyczaić się do nowego domu, inni mniej. To normalne i nie przejmuj się, jeśli Twój nowy kot przez kilka dni chowa się pod łóżkiem.

W pierwszych tygodniach warto wydzielić dla kota osobną przestrzeń, np. jeden pokój, gdzie będą znajdować się wszystkie jego rzeczy. Z czasem, gdy poczuje się pewniej, można wprowadzać go do nowych przestrzeni w mieszkaniu czy domu.

Wszyscy nasi podopieczni, którym szukamy domów stałych, są po odrobaczaniu i mają obowiązkowe szczepienia. Jeżeli ich wiek i zdrowie na to pozwalają, są również po kastracji/sterylizacji.

Przed wydaniem kotów do domów stałych mieszkają one w domach tymczasowych, gdzie uczą się relacji z człowiekiem i innymi kotami. Dzięki temu poznajemy je lepiej i możemy udzielić porad i konkretnych rekomendacji przed adopcją.

Zapewnimy Ci wsparcie przez cały proces adopcji, a także po przeprowadzce kota do Twojego domu. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby proces przebiegł jak najsprawniej, aby kot mógł się cieszyć nowym domem a Ty nowym towarzyszem. Jeśli jednakże coś się nie powiedzie, natychmiast daj nam znać i omówimy dalsze kroki.

Jeśli nie masz pewności, czy poradzisz sobie z nowym kotem, możesz odezwać się do nas i zaproponować dom tymczasowy. W takim wypadku będziesz zajmować się zwierzęciem tylko przez jakiś czas, ale dowiesz się, jak wygląda opieka nad kotem i życie z nim. Kto wie, może “tymczas” zostanie u Ciebie na stałe?

Brakuje odpowiedzi na Twoje pytanie? Odezwij się do nas, pomożemy.

Adoptuj wirtualnie

Adopcja wirtualna

Wypełnij formularz i ustaw stały przelew, aby pomóc wybranemu podopiecznemu.

Podanie tych informacji pomoże nam odpowiednio dysponować przesłanymi środkami i sprawniej planować nasze dalsze działania.

Gdy zostaniesz wirtualnym adoptującym, przy wybranym podopiecznym zamieścimy informację "Adoptowany wirtualnie przez: [Twój podpis]"