Nasze działania

O TPK ProFelis

Kim jesteśmy?

Towarzystwo Pomocy Kotom ProFelis to stowarzyszenie założone w styczniu 2023 r. przez czwórkę znajomych – Małgorzatę Jastrzębską, Martę Milczewską, Piotra Bębasa i Marcina Chrzanowskiego.
 
Małgosia i Marta były wolontariuszkami grupy ProFelis, która działała od września 2015 roku do stycznia 2023 r. pod auspicjami Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – VIVA!
 
Mimo że w obecnej formie funkcjonujemy od niedawna, mamy bogate wieloletnie doświadczenie w działalności prozwierzęcej.

Jak działamy?

Naszym celem jest opieka nad kotami wolno żyjącymi i bezdomnymi na terenie Warszawy i okolic – wyłapujemy je na kastracje i leczenie, a porzuconym szukamy domów. W miarę możliwości nie odmawiamy pomocy osobom, które zgłaszają nam chore i bezdomne koty z innych miast czy miejscowości.
 
Od początku naszej działalności wyłapujemy na kastracje i leczenie koty wolno żyjące, a także odbieramy interwencyjnie zwierzęta zaniedbane przez swoich opiekunów. Kilka kotów przejęłyśmy od innych instytucji, takich jak schroniska i fundacje.
 
Zwierzętom porzuconym przez swoich właścicieli i bezdomnym kotom lubiącym kontakt z człowiekiem znajdujemy nowe kochające domy. Dzikie koty nierokujące na oswojenie wypuszczamy w dotychczasowe miejsca bytowania.

Chcesz pomóc?

Na przestrzeni lat nasze działania mogłyśmy realizować dzięki darowiznom pieniężnym i rzeczowym od osób prywatnych i firm, a także dzięki środkom pozyskanym w ramach projektów Urzędu m. st. Warszawy i Fundacji PZU.

Kontynuujemy naszą działalność, ponieważ pomoc bezbronnym zwierzętom jest bardzo ważną częścią naszego życia.

Nasze działania można na bieżąco obserwować na Facebooku.

Adoptuj wirtualnie

Adopcja wirtualna

Wypełnij formularz i ustaw stały przelew, aby pomóc wybranemu podopiecznemu.

Podanie tych informacji pomoże nam odpowiednio dysponować przesłanymi środkami i sprawniej planować nasze dalsze działania.

Gdy zostaniesz wirtualnym adoptującym, przy wybranym podopiecznym zamieścimy informację "Adoptowany wirtualnie przez: [Twój podpis]"