15/03/2024

Zaczyna się sezon na kocięta – pomóż nam je ratować

Każdy z Was zapewne słyszał o marcujących kotkach. A oznacza to ni mniej, ni więcej – sezon na kocięta. Brzmi słodko, prawda? Jednak nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile kocich dramatów rozgrywa się poza zasięgiem naszych oczu.

Niestety, wciąż niewiele robi się w kwestii regulacji kocich urodzeń. Bezdomne kotki i koty są niekastrowane i niesterylizowane, co prowadzi do nadprogramowej liczby kociąt.

Czy to się kiedyś zmieni? Mamy taką nadzieję.

Póki co, każdego roku wygląda to tak samo. Kocięta rodzą się i niektóre z nich mają szczęście. Znajdują kochający dom albo zdołają usamodzielnić się pod okiem matki i żyć na własną rękę, a raczej łapę.

Jednak ogromna, wręcz miażdżąca większość kociąt nie ma takiego startu. Giną z rąk ludzi zaraz po urodzeniu poprzez topienie lub poprzez wyrzucenie. Wiele łapie choroby, które je zabijają.

Każdego roku wiosną i latem do schronisk trafia ogromna liczba kocich maluchów. Niektóre z nich są tak małe, że nie potrafią jeszcze samodzielnie jeść, więc trzeba je dokarmiać butelką. Często są to kocięta pozbawione matki. Przyczyny mogą być różne. Śmierć kocicy lub odebranie jej kociaków, by pozbyć się problemu.

Jednak miejscem, gdzie maluchy mogą otrzymać pomoc, są nie tylko schroniska, ale również organizacje na rzecz zwierząt. Jesteśmy jedną z nich.

W zeszłym roku uratowaliśmy trzy kocięta, które zostały wyrzucone w lesie przez człowieka na niemal pewną śmierć. Krzyś, nasz okruszek, również trafił do nas krótko po urodzeniu. Nie wspominając o dziewięciu kociętach z Wilgi, które były bardzo chore i którym przybyłyśmy na pomoc niemal w ostatniej chwili (kocięta zabijał bardzo rozwinięty i zaawansowany koci katar).

Dlatego prosimy Was o wpłacanie datków na nasze konto lub o wsparcie naszej zbiórki cyklicznej. Zarówno dane do przelewów, jak i link do zbiórki wklejamy poniżej. Pieniążki z tej zbiórki pomogą nam zapewnić maluchom wyżywienie i opiekę weterynaryjną.

Pomóżmy im wspólnie! ❤️

Dane do przelewów tradycyjnych:

  • Towarzystwo Pomocy Kotom ProFelis, Warszawa
  • Nr rachunku: 17 1600 1462 1745 5011 9000 0001
  • Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe

Zbiórka cykliczna:

Przekaż nam 1,5%!

  • KRS: 0000270261
  • Cel szczegółowy: PROFELIS 16597

Adoptuj wirtualnie

Adopcja wirtualna

Wypełnij formularz i ustaw stały przelew, aby pomóc wybranemu podopiecznemu.

Podanie tych informacji pomoże nam odpowiednio dysponować przesłanymi środkami i sprawniej planować nasze dalsze działania.

Gdy zostaniesz wirtualnym adoptującym, przy wybranym podopiecznym zamieścimy informację "Adoptowany wirtualnie przez: [Twój podpis]"